Kia, makyajanan Sorento modelini Frankkfurt Otomobil Fuarı’na getirdi. Geçtiğimiz aylarda Kore’de makyajlanan model benzer yenilikleri Avrupa’ya da getiriyor.

Makyaj ile birlikte LED ön ve arka aydınlatma elemanlarına kavuşan aracın tamponları da elden geçirilmiş. Koyu renkli metalik ızgaraya yer verilen araç yeni jant seçeneklerine de kavuşmuş. Aracın renk seçenekleri de makyaj operasyonundan nasibini almış; yeni model Gravity Blue ve Rich Espresso adı verilen iki yeni renk ile birlikte tercih edilebilecek.İç mekana geçildiğinde ise yumuşak dokulu malzemeler ve deri döşemeler araca eklenirken direksiyon simidi, gösterge paneli ve klima kontrol ekranı küçük değişikliklere uğramış. Güncellenen bilgi-eğlence sistemi ise Apple CarPlay ve Android Auto desteğine kavuşmuş.

Yeni 8 ileri otomatik vites, 6 ileri versiyonunun yerini alırken bu şanzıman şimdilik 2.2 litrelik dizel motor ile birlikte alınabilecek.

Ayrıca yeni ‘GT Line’ donanım seviyesi eklenen araç, yeni paket ile birlikte yeni iç ve dış tasarım elemanlarına ev sahipliği yapacak.

Koreli üretici makyajlı Sorento’yu önümüzdeki haftalarda Avrupa pazarına sunmayı planlıyor.