Mercedes-Benz, makyajlanan C-Serisi’ni tanıttı. Makyaj operasyonu ile birlikte yeni tamponlara kavuşan modelin aydınlatma elemanlarının grafikleri de elden geçirilmiş.

Yenilenen C-Serisi’ne gelen güncellemeleri farketmek oldukça zor. Makyaj operasyonu ile birlikte yeni modelin uzun farları Multibeam LED teknolojisi ile donatılırken Mercedes-Benz, her bir farın mevcut trafik durumuna uyacak şekilde ışığı çabucak ve hassas bir şekilde tek tek ayarlanabilen 84 farklı LED’den oluştuğunu söyledi.İç mekan hakkında da dış bölümden farklı bir şey söyleyemiyoruz. S-Serisi’nde de sunulan 1920×720 piksel çözünürlüğe sahip 12.3 inçlik dijital gösterge paneli iç mekandaki en büyük değişiklik olarak dikkat çekiyor. Yeni modelin direksiyon simidi de yenilenirken bu bölümde dokunmatik tuşlara yer verilmiş. Başüstü gösterge ekranı güncellenirken opsiyonel olarak tercih edilebilen 10.25 inç boyutundaki bilgi-eğlence sistemi ekranı, güncellenen C-Serisi’nde sunulan yenilikler arasında. Aracın ses kontrol sistemi de elden geçirilmiş ve ısıtmalı koltukları aktif hale getirebilme gibi birkaç özellik daha kazanmış.

Makyaj operasyonu, en çok aracın sürücü asistanı sistemlerine yaramış. Markanın son nesil yarı otonom sürüş sistemlerinin bir kısmına kavuşan C-Serisi’nde kullanılan radarlar ve kameralar, aracın 500 metre uzaklıktaki cisimleri görmesini sağlıyor. Yeni modelin güncellenen Aktif Direksiyon Destek sistemi, Aktif Şerit Değiştirme Asistanı ve Aktif Acil Fren Asistanı sistemlerini de içinde barındırıyor.

Mercedes-Benz, güncellenen C-Serisi’nin motor seçeneklerini henüz açıklamadı ancak yeni benzinli, dizel ve şarj edilebilir hibrit ünitelerin Avrupa piyasasında sunulacağına inanılıyor. Yeni model, Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte görücüye çıkacak.