Maserati, makyajlanan ve yeniden isimlendirilen Ghibli modelinin ilk görüntülerini paylaştı. 25 Ağustos tarihinde Çengdu Otomobil Fuarı ile müşterilerin beğenisine sunulacak olan otomobil bundan böyle Ghibli GranLusso adı ile anılacak.

Makyaj ile birlikte yeni bir ön tampo, ızgara ve krom detaylara kavuşan aracın ön çamurluğunda GranLusso amblemine yer verilmiş.  Arka bölümde ise arka tampon küçük değişiklikler ile yola devam ediyor. Marşpiyellerin ve arka tamponun alt kısmının gövde rengine kavuşması ile Maserati aracın ‘daha keskin bir görünüm’ kazandığını söylüyor.

Tasarım anlamında yapılan değişikliklerin oldukça sınırlı kalmasına rağmen, İtalyan üretici aracın aerodinamik yapısı açısından önemli bir gelişim sağladıklarını belirtiyor. Ayrıca makyaj ile birlikte daha iyi bir görüş vaat eden Matrix LED farlar da dahil olmak üzere araçta birçok yeniliğin olduğu belirtiliyor.Teknolojik gelişmeler konusunda yeni Ghibli GranLusso’nun yeni sürücü destek sistemleri ile donatıldığı belirtildi. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verilmezken Maserati tarafından, sunulacak yeni sistemlerin markanın ‘otonom sürüş dünyasına girmesini’ sağlayacağı söylendi.

Motor seçeneklerinde ise bir değişiklik olması beklenmiyor. 350 ve 410 beygir gücündeki çift turbolu 3.0 litrelik V6 motorların yanı sıra 275 beygirlik yine 3.0 litrelik turbo dizel V6 motor görevine devam edecek.