Mazda, yeni nesil Honda Accord’un piyasaya çıkmasının ardından hiç zaman kaybetmeyerek 6 modelinin bir takım yenilikler alacağını duyurdu.

Ekim ayı içerisinde satışa sunulacak olan model yapılan güncellemeler ile birlikte ek standart donanıma ve yeni seçeneklere kavuşacak. Sport adı verilen giriş versiyonunda kör nokta görüntüleme ve arka çapraz trafik uyarı sistemi bundan böyle standart olacak.

Touring adı altındaki orta seviye donanım ile birlikte ise ısıtmalı ön koltuklar ve GPS navigasyon sistemi sunulacak. Bu paket ile birlikte müşteriler deri koltuk seçeneğine de kavuşacak. Touring donanım seviyesine eklenecek olan Premium paket ile LED farlar, otomatik kararan dikiz aynası, Homelink bağlantı sistemi ve 8 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu araca eklenen donanımlar arasında olacak.Model gamının tepesinde yer alan Mazda 6 Grand Touring paketi ise baş üstü gösterge ekranı, radarlı hız sabiteyici, şerit takip asistanı ve akıllı fren desteği ile donatılmış. Müşteriler istediği takdirde ek ücret ödeyerek GT Premium paketi ile Nappa deri koltuklar, ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı arka koltuklar ve i-ELOOP rejeneratif fren sistemine de sahip olabilecekler.

Adı geçen bu paketlerin hangilerinin ülkemizde sunulacağı henüz netlik kazanmazken aracın motor seçenekleri de henüz belli değil. Yeni model diğer pazarlarda ise ilk olarak 2.5 litrelik 184 beygir güç üreten motor ile birlikte gelecek. Sport ve Touring versiyonlar 6 ileri manuel vites veya 6 ileri otomatik vites ile tercih edilebilirken Grand Touring ise sadece otomatik vites ile satın alınabilcek.