Mazda CX-9 tanıtılalı henüz 2 sene bile olmadı ancak Japon marka SUV modeline yeni güncelleştirmeler getirmeye hazırlanıyor.

Bu ayın ilerleyen günlerinde satışa çıkacak olan yenilenen CX-9, Şehir İçi Akıllı Fren Desteği, Kör Nokta  Görüntüleme ve Arka Çapraz Trafik Uyarısı gibi yeni standart güvenlik sistemleri ile donatılmış olarak gelecek.

Sadece güvenlik sistemlerine odaklanmayan şirket, araca G-Vectoring Control sistemini de eklemiş. Mazda’ya göre, “GVC, motor ile sürekli iletişim kurarak, direksiyon ve gaz hareketlerini kontrol ediyor bu sayede, motor torkunu azaltıp ön tekerleklere daha fazla ağırlık aktararak direksiyonun daha doğrusal ve direkt olmasını sağlıyor.’’ Şirket, bu sayede sürücülerin daha güvenli hissettiklerini ve aracın kotrolünü daha iyi sağladıklarını belirtti.

Makyaj ile birlikte aracın ses yalıtımı da geliştirilirken aracın ikinci sıra koltuklarının daha rahat olması hedeflenmiş. İkinci koltuk sırası ayrıca üçüncü sıraya daha kolay geçiş imkanı sunması için geliştirilmiş.

2.5 litrelik turbo benzinli ünite ise değişmeden kalmış. 253 beygir güç üreten bu motor 420 Nm tork sunuyor. 6 ileri otomatik şanzıman ile gücünü yere aktaran model istenildiği taktirde dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte alınabiliyor.