Tokyo Otomobil Fuarı gittikçe yaklaşıyor ve görünüşe göre Mazda tüm dikkatleri üzerinde toplamak istiyor. Japon üretici, Tokyo’da bir değil iki yeni konsept ile yer alacaklarını açıkladı ve konsept araçların teaser görüntülerini paylaştı.

Mazda’nın KODO tasarım felsefesini yansıtan gri renkli coupe formlu 4 kapılı konseptin oldukça şık bir tasarıma sahip olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ayrıca bu modelin, Mazda’nın rotary motorlu yeni RX-8 modelinin ipuçlarını da içinde barındırdığını düşünüyoruz.Bu modelin yanı sıra, yeni nesil Mazda 3 modeline de ışık tutan bir konsept daha sunuyor. Konsept model marka tarafından ‘yeni nesil teknolojiyi ve tasarımı içinde barındıran kompakt bir hatchback’ olarak tanımlanırken Mazda’nın yeni yüksek sıkıştırma oranlı benzinli SKYACTIV-X motoruna da ev sahipliği yapacağı açıklandı.

Markanın CEO’su Masamichi Kogai fuar hakkında, ‘‘Bu yıl standımız Mazda için yeni bir dönemim başlangıcını simgeliyor.’’ diye konuşurken ayrıca ‘‘Mazda otomobillerinin yeni nesillerine ışık tutacak tasarım ve teknolojileri içeren konsept modeller sergileyeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Konsept modellerin dışında Mazda, Japonya Otomobil Fuarı’nda yeni CX-8, özel MX-5 Red Top ve Mazda 2 Noble Crimson modellerini de sergileyecek.