Mazda, Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Vision Coupe konseptinin görüntülerini paylaştı. Herkes Tokyo’da bir RX konsepti beklese de Mazda bu fuara 4 kapılı coupe formlu konseptiyle katılmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

2015 yılında tanıtılan RX-Vision konseptinden esinlenilerek tasarlanan modelin agresif ön yüzü geniş ön ızgaraya ev sahipliği yapıyor. Aracın uzun kaputunun altında ne yattığını henüz bilmiyoruz ancak yüksek performanslı Brembo frenlerine ve 4 çıkışlı spor egzoz sistemine bakılırsa aracın teknik verilerinin de tasarımı kadar göz alıcı olacağını söyleyebiliriz. Wankel motor bu araç için güzel bir seçenek olabilirdi ancak marka, Wankel motorun hibrit araçlar için sadece menzil genişletici olarak kullanılacağını daha önce açıklamıştı.Mazda, konsept modelin klasik coupe çizgilerine sahip olduğunu belirtirken tasarımda kullanılan yuvarlak hatlar aracın akıcı bir tasarıma sahip olmasını sağlamış. Ön bölümde kullanılan ince LED farlar ve çıkıntılı kaput araca agresif bir görüntü kazandırırken aracın coupe karakterini destekleyen eğimli tavan çizgisi kısa bagaj bölümüne kadar uzanıyor. Arka bölüm ise kullanılan yuvarlak LED stoplar ve genel yapı itibariyle yeni MX-5 modelinden izler taşıyor.

Aracın başarılı tasarımı iç mekanda da devam ediyor, bu bölümde sunulan birinci sınıf deri ve ahşap döşemeler ile lüks bir kabin ortamı sağlanmış. Oldukça sade ve şık tasarlanan iç mekanda konsolla bütünlük oluşturan bilgi-eğlence sistemi ekranı oldukça zor fark ediliyor. Bu tür ekranların sürücünün dikkatini dağıttığını düşünen Mazda, bu sayede ihtiyaç duyulmayan zamanlarda ekranı sürücüden uzak tutmayı amaçlamış.

Bu güzel konsept model hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar ancak yakın zamanda Mazda’nın bizlerle daha fazla ayrıntıyı paylaşmasını bekliyoruz.