P1’in üretiminin bitmesinden bu yana, süper otomobil meraklıları, McLaren’in amiral gemisi Ultimate Series’in boşluğunu doldurmak için ne yapacağını merak ediyorlardı. BP23 projesinin duyurusu ile otomobil severleri yeniden heyecanlandırmayı başaran McLaren şimdi de başka bir model haberi ile bu heyecanı farklı bir boyuta taşıdı.

Ayrıntıları henüz açıklanmayan model için marka ise ‘McLaren’in şimdiye kadar ürettiği en aşırı pist odaklı yol otomobili’ yorumunda bulundu.

Halka açık yollarda da kullanılabileceği söylenen fakat pist odaklı tasarlanan model için ‘en yoğun sürücü deneyimini yaşatmak için günlük kullanımın kullanışlılığı feda edildi’ ifadeleri kullanıldı.

‘Vahşi’ olarak nitelendirilen aracın tasarımının, şirketin ‘form follows function’ felsefesinin en saf örneği olacağı belirtildi. Tüm bu ifadeler ile birlikte McLaren’in yarış tarihi boyunca kazandığı başarılar da göz önüne alındığında oldukça etkileyici bir modelin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Modelin adı ve diğer ayrıntıları önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bizlerle paylaşılacak. Yeni modelin McLaren F1 efsanesini yeniden canlandıracak olan ön koltuğu ortaya yerleştirilen 3 kişilik oturma düzenine sahip Hyper-GT‘den önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Markanın imzası haline gelen ve görseli paylaşılan üç çıkışlı egzoz borusu dışında maalesef araç hakkında şimdilik tüm detaylar bunlar.