McLaren, 2019 yılında yollarda olacak olan BP23 kod adlı hiper otomobilinin testleri için 720S altyapısını kullanan bir prototip araç kullanıyor.

BP23 kod adına sahip olan model McLaren’in Ultimate Series adını verdiği model gamında önemli bir rol üstlenecek. Yeni modelde en dikkat çekici ayrıntı ise tıpkı McLaren F1’de olduğu gibi ortaya konumlandırılan sürücü koltuğu ve arkasında yer alan 2 adet yolcu koltuğu olacak.

McLaren F1 ile olan benzerlikler sadece koltuk düzeni ile sınırlı kalmayacak, BP23 üretildiğinde tıpkı F1’in yaptığı gibi en hızlı McLaren ünvanını da eline geçirecek. Henüz üretim aşamasına geçilmeyen modelin 106 adet üretileceğini ve şimdiden hepsinin satıldığını biliyoruz.McLaren henüz aracın performans verilerini paylaşmadı ancak araçta yer alacak motorun 720S modelinde kullanılan 4.0 litrelik V8 motorun geliştirilmiş bir versiyonu olması bekleniyor.  Elektrik motorları ile eşleştirilmesiyle beraber hibrit üniteden toplamda 1000 beygirden fazla güç elde edilmesi planlanıyor. Aracın son hızının ise 400 km/s hızın üzerinde olacağı öngörülüyor.

Aracın fiyatının yaklaşık olarak 2 milyon Euro olmasına rağmen McLaren başka Ultimate Series otomobiller yapmanın da planlarını yapıyor. Bu planlar arasında  daha pist odaklı bir otomobil de bulunuyor.