McLaren’in 570 LT adını alması beklenen yeni süper otomobilinin önümüzdeki ay düzenlenecek Goodwood Hız Festivali’nde yapılacak olan resmi tanıtımı öncesi teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor.

Daha önce yeni modelin stop lambalarını ve arka difüzörünü ortaya koyan bir görsel yayınlayan marka, şimdi de motor kapağını ve çift egzoz çıkışını gözler önüne seren bir fotoğaf paylaştı. Paylaşılan teaser görseli yeni modelin arka bölümünün 675LT veya 720S gibi modellerden farklı olacağını da ortaya koymuş oldu.

McLaren’in Track22 planları kapsamında açıklanan bu yeni model, 12 Temmuz Perşembe günü ilk kez Goodwood Hill Climb’de yüzünü gösterecek ancak 28 Haziran’da internet üzerinden yapılacak tanıtım sayesinde o tarihe kadar beklememiz gerekmeyecek. Yeni model, daha fazla güce sahip olmasının yanı sıra çok daha düşük ağırlık, daha verimli bir aerodinamik ve sürücü odaklı yapısıyla öne çıkacak.

Senna modeli gibi sınırlı sayıda üretilecek olan 570LT ayrıca en seçkin Sport Series modeli olacak. Daha önce paylaşılan videoda ‘the edge is calling’ sloganıyla vurgulanan modelin ‘sınırları’ zorlayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Henüz model ismi onaylanmayan araç, sahip olduğu güç çıkışına göre ismi 585LT veya 595LT gibi isimlerle karşımıza çıkabilir. Yeni model ile ilgili tüm bilgiler için ise beklemekten başka çaremiz yok.