İlk olarak Cenevre Otomobil Fuarı ile karşımıza çıkan Mercedes-AMG GT 4-door Coupe,  Edition 1 versiyonu ile satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Performanslı lüks sedan modelin en güçlü versiyonu olan araç, sahip olduğu 4.0 litrelik turbo beslemeli V8 motorundan 639 beygir güç ve 900 Nm tork elde ediyor. 4Matic dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan AMG GT gücünü 9 ileri şanzımanla yere iletiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlayan Mercedes-AMG GT’nin son hızı ise 315 km/s. Bu değerleri Ferrari 488 GTB ile kıyaslarsak, 0-100 km/s süresinde sadece 0.1 saniye geride kalan AMG GT’nin azami hızı İtalyan modelin yalnızca 15 km/s altında kalıyor.Standart GT 63 S’ten farklı olarak Edition 1, Designo Graphite Grey Magno adı verillen gri renginin yanı sıra kaputunun üzerinde, tavanda ve yan panellerde yer alan Graphite Gri spor şeritlerine sahip. Yeni modelin 21 inçlik çok kollu jantları da oldukça dikkat çekici. Bu değişikliklerin yanı sıra hem göze hem de performansa hitap eden AMG Aerodinamik Paketi’ne yer verilen aracın, bu sayede sürtünme katsayısı düşürülürken yere basma kuvveti de arttırılmış.

İç mekana göz attığımızda ise hafızalı AMG Multicontour spor koltuklarla karşılaşıyor. Magma Grisi ve Siyah renkli yüksek kalite Nappa deri döşemelerin kullanıldığı araçta karbon fiber detaylar ve kontrast sarı dikişler oldukça şık görünüyor. Bunların dışında, dikişler ile uyumlu sarı emniyet kemerlerinin kullanıldığı GT’de AMG kapı eşikleri ve  özel paspaslara yer verilmiş.

Mercedes-AMG, bu haftasonu Nürburgring’deki ADAC Zürih Yarışında yeni GT 63 S Edition 1’i tanıtacak. Bu tanıtımın ardından yeni model için siparişler yaz aylarında Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde alınmaya başlanacak, ilk teslimatların ise Eylül ayında ulaşması bekleniyor.