Mercedes-AMG,  GT model ailesi genişletmeye devam ediyor. Alman üretici GT S Roadster modeli ile AMG GT Roadster ve GT C Roadster arasındaki boşluğu doldurmuş.

Diğer AMG GT modellerinde olduğu gibi 4.0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motora ev sahiplliği yapan GT S Roadster, 522 beygir güç ve 670 Nm tork üretebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede ulaşan araç gücünü 7 ileri DCT şanzımanla yere aktarıyor. 0-100 km/s hızlanması süresi konusunda AMG GT C Roadster’den 0.1 saniye yavaş kalan model AMG GT Roadster’den 0.2 saniye daha hızlı. GT S Roadster’in azami hızı ise 309 km/s olarak açıklandı.

GT S Roadster, etkileyici motor performansını içinde barındırdığı ekipmanlarla da destekliyor. Arka bölümde kilitli diferansiyele ev sahipliği yapan araçta alüminyum destekli spor süspansiyona yer verilmiş. 47-53’lük bir ağırlık dağılımı ile keyifli bir sürüş vaat eden performanslı aracı durdurmak için ise yüksek performanslı kompozit frenler kullanılmış. Ayrıca aracın hafif yapılı ‘bez’ tavanı, ağırlık merkezinin de çok daha aşağıda olmasına olanak sağlamış.Yeni modelin daha üst seviyede sürüş deneyimi sunması için sunulan opsiyonel AMG Dynamic Plus paketinde ‘M’ ve ‘Race’ modları ile birlikte motorun daha fazla beygir gücü sunması sağlanırken geliştirilmiş spor süspansiyon profili de yer alıyor. Ayrıca bu paketle birlikte özel mikrofiber direksiyon simidi ve gösterge panelinde sarı ayrıntılara yer verilmiş.

AMG Chrome paketi ise standart olarak gelirken ön tamponda, çamurluklarda ve difüzördeki parlak detaylar ile birlikte Mercedes-AMG GT S Roadster’in daha dikkat çekici görünmesine yardımcı oluyor. Bu paketlerin yanı sıra müşteriler, AMG Exterior Carbon Fiber ve AMG Exterior Night paketi arasında da tercih yapabilecekler.

İç bölüme geçtiğimizde, diğer GT modelleri ile aynı yapının bu modelde de yer aldığını görüyoruz. Standart olarak AMG Silver Chrome paketi ile donatılan kokpitte karbon fiber detayların sunulduğu AMG Black Piano Lacquer paketi de seçenekler arasında olacak.

Mercedes-AMG’nin yaptığı açıklamada AMG GT S Roadster’in Avrupa’da Temmuz ayında satışa sürüleceği belirtilirken araç ile ilgili diğer detaylar ve fiyatlandırmaların ise daha sonra netlik kazanmasını bekliyoruz.