Mercedes-Benz, önümüzdeki yıl kompakt model atağına hazırlanıyor. Bu modellerden biri de A-Serisi Sedan olacak.

Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Concept A Sedan modeli ile ilk ipuçları verilen araç A-Serisi hatchback modelinin ardından tanıtılacak. Premium kompakt sedan yarışında Audi A3 ve Çin’e özel olarak üretilen BMW 1 Serisi Sedan’a rakip olacak olan aracın oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu kamuflajların üzerinden bile anlaşılıyor.

Kullanılan ince kamuflaj malzemesi sayesinde aracın hatlarını rahatça görebilirken aracın iç mekanına ise yeni BMUX bilgi-eğlence sistemi hakim. 2 adet dijital ekrana sahip olan sistem konumlandırma ve boyut olarak E-Serisi ile benzerlik taşıyor.

A-Serisi, B-Serisi, GLA ve CLA modellerinde de kullanılan MFA2 platformu üzerinde yükselecek olan aracın motor seçeneklerinde yine bu modellerle benzerlik taşıması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Renault ve Nissan ortaklığıyla geliştirilen 1.3 litrelik turbo benzinli motorun da bu modelde kullanılacağı düşünülüyor.

AMG A35/45 versiyonunun ise sunulmayacağı belirtilirken Mercedes-Benz’in kompakt sedan sınıfında AMG versiyonlarını CLA ile sınırlı tutmak istediği öğrenildi.