Mercedes-Benz, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği modellerin listesini onayladı. Fuarda yer alacak araçlar arasında, EQ markası altında yer alacak tamamen elektrikli kompakt bir model, yakıt hücresi ve hidrojen ile çalışan GLC modeli ve üretim versiyonuna oldukça yakın olacak AMG Project One bulunacak.

Genel olarak, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda X-Serisi pick-up ve makyajlanan S-Serisi Coupe ve Cabriolet modellerinin lansmanı ile birlikte Alman marka yaklaşık olarak 100 araç ile fuarda yer alacak.

Fuar ile birlikte, sonunda ‘orijinal F1 hibrit teknolojisini sunan ilk otomobil’ olarak lanse edilen sınırlı sayıda üretilecek olan AMG Project One otomobilinin neye benzeyeceğini görebileceğiz.Bu model ile birlikte en çok dikkat çekecek diğer bir model ise Tesla Model 3 ve Chevrolet Bolt gibi modellere rakip olması planlanan elektrikli kompakt EQ konsepti olacak.

Mercedes-Benz ayrıca, 500 km menzile sahip yakıt hücreli hibrit GLC F-Cell EQ Power isimli bir model de tanıtacak. Sıfır emisyona sahip olacak olan bu model oldukça kısa hidrojen yakıt dolum süresi sunuyor.

Birçok modeli ile boy gösterecek Alman marka için şüphesiz oldukça yoğun bir fuar olacak. Frankfurt Otomobil Fuarı kapılarını 11 Eylül’de ziyaretçilere açacak.