Mercedes-Benz, C-Serisi Sedan ve Estate modelleri için dış bölümde AMG tasarım detaylarına  sahip ve Avantgarde donanım seviyesinde iç mekana yer verilen yeni bir donanım seviyesi ortaya çıkararak bu modelleri daha cazip hale getirmeye hazırlanıyor.

Yeni donanım seviyesinin iç mekanında D şeklindeki sportif direksiyon simidi, özel döşemeler ve ortam aydınlatma müşterilerini beklerken araç dış bölümde özel 5 kollu 18 inçlik ultra parlak siyah AMG alaşım jantlar ve LED yüksek performanslı farlar ile birlikte gelecek.

Alman otomobil üreticisi bu donanım seviyesinin AMG C63 ve C43 versiyonları dışında diğer tüm motor seçenekleri ile birlikte alınabileceğini söyledi.

C-Serisi Coupe ve Cabriolet versiyonları ise AMG Line ve Night Package donanımlarının birleşimi olan Night Edition ile birlikte tercih edilebilecek. Bu donanım ile birlikte 19 inçlik çok kollu AMG jantlar, elmas görünümlü özel ızgara, orta konsolda yer alan Night Edition amblemi ve altı düz olarak tasarlanmış sportif direksiyon müşterilerin beğenisine sunulacak. Bu modeller ayrıca ısıtmalı direksiyon simidi ve C180 modeli için çift egzoz çıkışı ile birlikte satın alınabilecek.

Mercedes-Benz, C-Serisi Cabriolet için sunduğu Style Package donanımında da bazı değişikliklere yer verdi. Yeni geliştirmeler ile birlikte Artico yapay deri döşeme ve siyah/kahverengi döşemeye kontrast oluşturacak turkuaz dikişler yeni modellerde sunulacak. Cabriolet Comfort Package ile birlikte de tavanın tek yönlü bir kumanda ile açılması sağlanacak.

The Rear Safety Package ile arka koltuk hava yastıkları ve kemer kuvvet sınırlayıcılarının yanı sıra hız sınırlayıcısına sahip  hız sabitleyici de bu pakette standart olarak bulunacak.

Akıllı telefon entegrasyonu artık C-Serisi, GLC ve GLC Coupe modellerinde yer alan Audio 20 USB ve Audio 20 CD sistemleri ile birlikte tercih edilebilecek. Mercedes-Benz müşterilerine, Connect Services sistemine bağlı olan Office uygulaması ile doğrudan önemli bilgilere erişimlerine olanağı da sağlayacak.

Son olarak, GLC250 4Matic and GLC300 4Matic modellerinde valf kontrolüne sahip spor egzoz sistemi opsiyon listesindeki yerini alacak.