Mercedes-Benz C Serisi, 2018 yılı ile küçük bir makyaj operasonu geçirecek. Bu güncellemenin ardından gelecek olan en büyük değişikliğin ise kaputun üzerinde bulunan yıldız logosunun bundan böyle C Serisi modellerinde kullanılmayacak olması. Gelen haberler, bu durumun şimdilik ABD için geçerli olduğunu belirtiyor.

C Serisi araçlar bundan böyle kaputun üzerinde bulunan yıldız yerine ön ızgarada bulunan büyük logo ile satın alınabilecek. Bu durumun sebebinin ise genç kullanıcıların kaput üzerindeki logodan hoşlanmaması olarak gösteriliyor. Mercedes-Benz ızgaraya monte amblemi kamyonlarında ve spor araçlarında kullanıyordu ancak geçtiğimiz dönemde Alman marka, ızgaradaki logoyu birçok modelinde de yer vermeye başlamıştı. Ön ızgarada bulunan büyük logo ABD’de çok sevilmiş olacak ki efsanevi kaput üstü logosu en azından C Serisi modelleri için artık tarih olacak.ABD’de bulunan çoğu C Serisi araçlarda bu logonun bulunmadığı belirtilirken, müşteriler logoyu almak istediklerinde içinde E-Serisi ve S-Serisi modellerindekilere benzeyen geniş ızgara ile birlikte ek bir paket içinde satın alınabiliyordu. Ancak bu durum bundan böyle ABD’li müşteriler için geçerli olmayacak.

Kaput üstü logosunun Avrupa’da ise devam edeceği bildirildi. Ülkemizde de kaput üstü logosu isteyen C Serisi müşterileri Exclusive paketi ile Mercedes yıldızına sahip olabiliyorlar. Ülkemizde lüks odaklı Exclusive, Comfort ve Avantgarde ve AMG paketleri olmak üzere 4 farklı donanım seviyesi ile sunulan C-Serisi, 201.900 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.