Mercedes-Benz ,4 kapılı coupe çılgınlığını CLS ile çıkarmıştı ve yeni çıkacak modelin de bu modaya uyacağı aşikar.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da kameralara yakalanan modelin prototipinde yok denecek kadar az kamuflaj mevcut. Tabi CLS’in 3. neslinin üstündekilere kamuflaj denebilirse. Görebileceğiniz üzere model tanıdık bir görünüşe sahip ancak selefinin çizgilerini takip etmekten de kaçınmış. Resimde ise daha zarif bir bagaj kapağı, nispeten daha küçük bir açılır tavan ve ikili krom egzozlar göze çarpıyor.

Aracın içinde ise markanın geleneksel tuş dizilimi ile E-Serisi Coupe ve Cabrio modellerinde de kullanılan havalandırma menfezlerini görüyoruz.Mercedes-Benz, son zamanlarda aracın sürüş izlenimlerini paylaştı. Autocar da modelin çeşitli güç aktarım üniteleriyle satışa sunulacağını bildirdi. Benzinli seçeneklerde; 295 beygir güç üreten dört silindirli bir motor ve 362 beygir güç üreten sıralı altı silindirli bir motor mevcut. Bu motor seçeneklerine ek olarak 429 beygirlik hibritleştirilmiş bir AMG versiyon da aileye katılacak.

Mercedes-Benz, bu araçla birlikte dizel motor opsiyonları da sunacak. Bildirilenlere göre giriş seviyesi olan dört silindirli dizel motor 241 beygir güç üretirken 281 ve 335 beygir güçler üreten sıralı altı silindirli motorlar da sunulacak.

Mercedes-Benz CLS, Kasım’da Los Angeles Motor Fuarı’nda tanıtılacak. Satışlarının ise gelecek yıl başlaması öngörülüyor.