Geçtiğimiz aylarda Mercedes-Benz, S-Serisi sedan makyajlamıştı şimdi ise coupe ve cabriolet versiyonlar 2018 model yılı için benzer yeniliklere tabi tututalacak. Makyajlanan araçlar ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Aracın motor seçenekleri değişmeden kalırken S560 Coupe ve Cabriolet modelleri 4.0 litrelik V8 motordan gücünü almaya devam edecek. 470 beygir gücündeki bu motor S560 4Matic Coupe ve arkadan itişli S560 Cabriolet modellerini 0’dan 100 km/s sürate 4.5 saniyede çıkarıyor.

S450 modellerinde, 4Matic coupe versiyon için sunulurken üstü açık kardeşinde yer almıyor. Gücünü V6 motordan alacak olan araç 372 beygir güce ve 500 Nm torka sahip olacak. Aracın 0-100 km/a hızlanma süresi ise 5.5 saniye olarak açıklandı.

Görsel anlamda küçük yeniliklere sahip olacak araçlarda standart olarak OLED stop lambaları bulunacak. Ön far grafikleri de değişen modelde ön ve arka tamponda yapılan küçük değişiklikler de bizleri bekliyor.

İç mekanda ise 12.3 inçlik iki ekran yerlerini korurken güncellenen bilgi-eğlence sistemi yeni COMMAND navigasyon sistemine kavuşmuş. Araçta dikkat çeken bir diğer yenilik ise klimayı, ambiyans aydınlatmaları, masaj ve araç kokusunu sürücünün ihtiyacına göre ayarlamasını sağlayan Energizing Control adı verilen sistem.

Aracın teknolojik yeniliklerine değinecek olursak, geliştirilen Aktif Mesafe Kontrolü ve Aktif Direksiyon Asistanı araçta standart olarak sunulacak. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan Magic Body Control adı verilen süspansiyon sistemi de güncellenmiş.

Makyajlı modellerin 2018 yılının ilk yarısında satışa sunulması bekleniyor.