Mercedes-Benz, elektrikli Concept EQ A modelinin kısa teaser videosunu yayınladı.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni elektrikli model, markanın AMG Project One hiper otomobilinin ardından en çok dikkat çeken aracı olması bekleniyor.

EQ markasının giriş modelinin bir ön gösterimi konumunda bulunan aracın BMW i3’e rakip olacağı belirtiliyor. Teaser videosunda A-Serisi’ne benzer bir hatchback model silüeti görüyoruz ancak elektrikli model siyah ön ızgara ve kullanılan LED aydınlatma elemanları ile A-Serisi’nden tamamen ayrılmış.EQ markası altında üretilecek ilk model EQ C SUV olacak ve 2020 yılında piyasaya sürülecek. Mercedes-Benz, 2025 yılına kadar 10 yeni elektrikli araç çıkarmayı planlıyor bu yüzden çok geçmeden EQ A modelini de piyasaya sürecektir.

EQ A modeli, markanın elektrikli araçları için ürettiği MEA platformu üzerinde yükselecek. İkinci bir elektrikli motorun da eklenebildiği bu platformda Mercedes’in ilk etapta maliyetleri düşürmek için tek motor kullanması bekleniyor.

Üretim modelinin Avrupa’da 40.000 Euro’nun altında satılması planlanan araç hakkında ayrıntılı bilgilere 14 Eylül tarihinde Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sahip olacağız.