S-Serisi’nin güncellenmesinin ardından Mercedes-Maybach gözünü modelin uzatılmış kardeşi Pullman’a çevirdi.

Lüks otomobil, birkaç yıl önce tanıtılan Vision Mercedes-Maybach 6 Concept modelinde yer alan yeni bir ön ızgaraya sahip. Ayrıca 10 kollu 20 inç boyutundaki yeni jantlara kavuşan araç, çift renk seçeneği de dahil olmak üzere farklı renk seçenekleri ile sunulacak.

Mercedes-Maybach, 6.5 metrelik bu devasa otomobilin içinde de yeni renk seçeneklerine yer vermiş. Bu renkler arasında Magma Gri, Maun kahverengi ve İpek Bej/ Derin Deniz Mavisi bulunuyor. Yenilenen modelde arka koltuktaki yolcuların, ara bölmeyi kapatsalar dahi yolu takip edebilmeleri adına bir kamera yerleştirilmiş. Müşteriler aynı zamanda ‘2 kabin ses’ sistemi ile bağımsız olarak müzik sistemini kontrol edebilecekler. Güncelleme ile birlikte yolcuların rahatını arttırmak isteyen Mercedes-Maybach, birbirine bakacak şekilde yerleştirilen 4 bağımsız koltuğun segmentteki en büyük diz mesafesini sunduğunu belirtti.

S600 olarak adlandırılan önceki modelin aksine S650 logosuna sahip olan Mercedes-Maybach Pullman 6.0 litrelik V12 motorundan 630 beygir güç ve 1.000 Nm tork elde ediyor. Selefine göre 100 beygir güç ve 170 Nm tork avantajına sahip olan model, 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlıyor. Aracın yakıt tüketiminin 100 km’de 14.6 litre olduğu belirtilirken CO2 emisyonunun ise 330 g/km olduğu açıklandı.

Mercedes-Maybach, yeni modeli için sipariş almaya şimdiden başlarken aracın Almanya fiyatının 500.000 € olduğu öğrenildi. Pullman’ın zırhlı ‘Guard’ versiyonun ise kısa zaman sonra tanıtılması bekleniyor.