2018 Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte görücüye çıkacak olan Mercedes-Maybach Ultimate Luxury konseptin görselleri paylaşıldı.

Tanıtımına bir haftadan kısa bir süre kalan modelin GLS’den farklı bir tasarıma sahip olacağını biliyorduk ancak genel anlamda SUV gövde yapısı ile geleceğini tahmin ediyorduk. Bu anlamda Mercedes-Maybach herkesi şaşırtarak çok daha farklı bir konsept model ortaya koydu. SUV modelden çok, yüksek yapılı lüks bir sedan görünümünde olan Ultimate Luxury Concept’in ön bölümünde Mercedes-Maybach Vision 6 konseptinden izler görmek mümkün. Garip bir arka tasarıma sahip olan modelin arka camı ise bölünmüş yapısıyla dikkat çekiyor. Yüksek yapısı ile oldukça farklı görünen konsept modelde çok sayıda krom aksesuara yer verilmiş. Aracın kocaman çamurluklarını dolduran türbin şeklindeki parlak jantları da dikkat çeken detaylar arasında. İç mekana geçtiğimizde, beyaz deri döşemeyi tamamlayan ahşap ve krom aksanlar ile karşılaşıyoruz. Aracın gösterge ekranı kahverengi deri ile kaplıyken aracın klima ızgaraları ön ızgarası ile aynı yapıyı taşıyor. Konsept modelin direksiyonu ise güncel modeller ile benzerlik taşırken kullanılan krom malzemeler ve marka logosunun etrafını saran mavi LED ile onlardan ayrılıyor.

Arka bölüme geçerken lüks ayrıntılar artarak devam ediyor. Özel beyaz deri koltuklar ve ahşap kapı panelleri ile oldukça şık görünen arka bölümde şampanya yerine Çin’deki tanıtıma özel çay seti ve çiçeklere yer verilmiş.

Paylaşılan görseller dışında aracın teknik verileri ise Mercedes-Maybach tarafından sır gibi saklanıyor. Konsept modelin kaputunun altında elektrikli bir ünite veya güçlü bir V8 motor bulunacağını düşünüyoruz. Tabi ki resmi açıklamalar yapılanan kadar kesin bir şey söylemek oldukça güç. Konsept modelin ayrıntılarına 25 Nisan’da kapılarını açacak olan Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte ulaşacağız.