Mercedes-Maybach, SUV konseptinin Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan lansmanı öncesinde aracın teaser görüntülerini paylaştı.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury olarak adlandırılan araç yüksek sürüş pozisyonuna sahip olacak ve sadece lüks detaylara sahip bir GLS modeli olmanın ötesinde yer alacak. Mercedes-Benz’e yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre konsept model GLS’nin altyapısını kullanıyor olsa da tasarım olarak bu modele benzemeyecek. Aracın dış tasarımını ortaya koyan bir resim henüz yayınlanmadı ancak SUV modelin son derece cesur tasarımı ile diğer modellerden ayrılacağı söyleniyor.

Aracın paylaşılan görselleri bu iddiaları destekler nitelikte. Özel olarak tasarlanan iç mekan, Mercedes-Benz ailesinden herhangi bir ortak parçayı paylaşmıyor. Alüminyum ve gül rengi altın ayrıntılarla bezenen kokpitte ayrıca ruh haline göre değişen iç mekan aydınlatması da sunulacak.

Daha önceki bilgiler, Mercedes-Maybach’ın yeni modelini GLS model ailesinin en tepesine konumlandıracağı yönündeydi ancak eğer konsept model radikal bir tasarıma sahip olacaksa aracın yollara çıkıp çıkmayacağını şimdiden söylemek oldukça güç. Ancak eğer üretilirse Mercedes-Maybach’ın Bentley Bentayga ve Lamborghini Urus ile kızışan, yakın zamanda da Rolls Royce Cullinan ile genişleyecek olan lüks SUV pazarına yeni bir renk katacağını söyleyebiliriz.

The Maybach story continues.

The Maybach story continues. Stay tuned…#AutoChina

Mercedes-Benz paylaştı: 18 Nisan 2018 Çarşamba