MINI, Electric konsept modelinin üzerindeki örtüleri kaldırdı. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak olan model şehir içi kullanım için tasarlanmış.

Fütüristik bir MINI Cooper’a benzeyen konsept araç,  özgün bir ızgaraya, LED farlara ve sahte hava girişlerine sahip sportif  bir ön tampona sahip.

Yenilikçi tasarım arka bölüme doğru da devam ediyor. Gömme kapı kolları ve fiberglas yan etekler aracın profilinde dikkat çeken detaylar arasında. Aracın 19 inçlik aerodinamik jantları ise 3D yazıcı ile üretilmiş.

Aracın arka bölümü ise ön bölüme göre daha geleneksel bir görünüm sunuyor. Bagaj kapağına entegre bir spoylere sahip olan modelin arka tamponunda ise fiberglas bir difüzöre yer verilmiş. MINI’nin İngiliz kökenleri de vurgulanarak aracın stop lambalarının LED grafiklerinde Birleşik Krallık bayrağına göndermede bulunulmuş.

MINI, aracın teknik detayları hakkında bilgi vermezken sadece güçlü bir motora sahip olduğu belirtildi. Yeni modelin diğer MINI’lerde olduğu gibi hevesli bir yapısının olduğu ve Go-kart hissinin bu araçta da sunulduğu söylendi.

BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger yaptığı açıklamada,  “MINI Electric konsepti, heyecan verici bir önizleme sunuyor.’’ ifadelerine yer verdi.  Konsept model üretime oldukça yakın duruyor, zaten İngiliz üretici de 2019 yılında elektrikli bir modelin tanıtılacağını Electric konsept modelinin tanıtımında tekrar belirtildi.