Efsanevi Evolution adı geri dönüyor. Mitsubishi, Tokyo Motor Fuarı’nda yeni elektrikli e-Evolution konseptini tanıtmayı planlıyor.

Japon şirket, konsepti biraz daha tanıtarak teknik bilgi ve resimler paylaştı. Aracın “sadece elektrik gücüne dayalı ve yüksek performanslı” olacağı bilgisi paylaşıldı. Mitsubishi, markanın en iyi teknolojilerini her yere rahatlıkla gidebileceğiniz SUV’lar ile birleştirdiklerini belirtti.

Tam elektrikli coupe SUV konsepti, üç adet motor ile çalışacak. Bir tanesi ön dingilin üzerinde konumlandırılırken diğer ikisi arkada duracak. Arkadaki iki motor, daha iyi ve keskin yol tutuş için yeni ve elektrikli tork aktarımı yapan aktif sapma kontrolü ünitesi ile birlikte çalışacak.

Mitsubishi’ye göre yeni e-Evolution’ın beyni olarak, sürücünün istekleri kadar yoldaki ve trafik durumundaki değişimleri sezebilen bir yapay zeka görev alacak. Sürücünün girdileri ve aracın performansını pürüzsüz bir şekilde koordine edecek. Ayrıca yapay zeka sistem, daha iyi bir sürüş için sesli diyalog ve konsol ekranı aracılığıyla sürücüyü eğitecek.

Yeni Mitsubishi e-Evolution konseptinin lansmanı, Eclipse Cross Coupe SUV ile birlikte Tokyo Motor Fuarında, 25 Ekim’de yapılacak.