Mitsubishi, Evo modellerini sonlandıralı bir yıldan fazla oldu. Bundan sonra yeni bir Evo modelinin gelmeyeceği açıklanmıştı ancak Evo ismi farklı bir formda tekrar karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

2017 Tokyo Otomobil Fuarı’na yaklaşık bir ay kala Japon marka e-Evolution konseptinin ilk görüntüsünü ortaya koydu ancak bu araç Lancer modelinin güçlendirilmiş ve görsel anlamda geliştirilmiş bir versiyonu olmaktan oldukça uzak, konsept model coupe formlu bir SUV olarak karşımıza çıktı. Bu duruma sevinsek mi üzülsek mi bilemiyoruz.

Gelişmiş yapay zeka teknolojisini içinde barındıran elektrikli araç dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Yeni konsept modelin paylaşılan teaser görüntüsünden anladığımız kadarıyla da oldukça agresif bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Artık konsept modellerde görmeye alıştığımız gömülü kapı kolları ve geleneksel yan aynalar yerine kullanılan kamera sistemleri bu modelde de kendine yer bulmuş. Aracın tavanına entegre olan spoyler ise aracın her iki tarafında da çıkıntı yaparak farklı bir hava kazandırmış. Sunulan T şeklindeki LED stop lambaları oldukça şık görünürken e-Evolution logosunda ve arka difüzörde kullanılan mavi ayrıntılar aracın elektrikli karakterine atıfta bulunuyor.

Araç hakkında daha fazla ayrıntı şimdilik bulunmuyor ancak spor bir otomobilin SUV model olarak tekrar hayata dönüyor olması Mitsubishi için ilk değil. Japon marka daha önce de Eclipse Cross adı altında bir SUV tanıtmıştı. 3000GT isminin de SUV bir modelde kullanıldığını  görürsek şaşırmayacağız.