Rolls Royce, testlerine devam ettiği ilk SUV modeli Cullinan‘ın son geliştirmelerini günlük video ve fotoğraf yayınlayarak halkın gözü önünde tamamlayacak. Avrupa, Orta Doğu ve ABD’nin farklı bölgelerinde National Geographic tarafından çekilecek olan görüntülere ise Final Challenge adı verilecek.

Lüks İngiliz markasının ilk SUV modeli olma özelliği taşıyacak olan Cullinan, ters açılan arka kapılarıyla da dikkat çekiyor. Phantom ile aynı mimariye sahip olan modelin yine Phantom’da kullanılan 6.8 litrelik V12 motorun elden geçirilmiş bir versiyonu ile yola çıkması bekleniyor.

Tahmin edildiği gibi Rolls Royce, Cullinan ile en iyi sürüş kalitesini sunmayı hedeflerken yeni modelini ‘Zahmetsizce Heryere’ olarak lanse ediyor.

Aracın geliştirmeleri sırasında Rolls Royce mühendislerine kaşif ve fotoğrafçı Cory Richards eşlik edecek. National Geographic ekibi, günlük güncellemelerle yolculuğun belgelenmesinden sorumlu olacak.

”Kamuoyuna üç yıl önce, onları Rolls-Royce Cullinan’ın geliştirilmesine ve test edilmesine katılacağına söz verdim ve bu sözümü kamuya açık şekilde yayınlanacak olan Final Challenge ile sürdürmeye devam ediyorum.”diye konuşan markanın CEO’su Torsten Müller-Ötvös, ”Halkımız ve müşterilerimiz tamamen yeni bir ışık olan Cullinan ile Rolls-Royce’un ne kadar yetenekli olduğunu görecek.” ifadelerini kullandı.

Cullinan’ın son testlerinin yer alacağı Final Challenge’yi Rolls Royce’nin sosyal medya kanallarının yanı sıra Nat Geo’daki özel sayfasından da takip edebileceksiniz.