Nissan, geçtiğimiz yıllarda Juke Nismo modeline palet takarak bir kar aracı ortaya koymuştu. Paletler ile oldukça çılgınca görünen Juke Nismo RSnow, Japon markaya yeterli gelmemiş olacak ki Nissan, daha çılgın bir plan ile karşımıza çıktı: 370Zki.

Nissan, 370Zki’yi ortaya çıkarmak için aracı yükseltirken aynı zamanda arka yaylar için de özel işlemler yaparak tekerlek ile çamurluk arasındaki mesafe de arttırmış. Buna ek olarak egzoz ve fren sistemleri yeniden yönlendirilmiş. Tüm bunlarla birlikte Nissan mühendisleri, American Truck Company tarafından sağlanan paletleri, araca uyarlamayı başarmışlar.Ön bölümde iki büyük kayağın yerleştirildiği araç mühendisleri bu bölümde daha az yormuş gibi görünüyor. Ayrıca, 370Zki’nin her türlü yol koşuluyla mücadele edebilmesi adına aracın ön bölümüne koruyucu bir plaka yerleştirilmiş.

Motoru ve şanzımanı korunan araç, 6 silindirli motorundan 336 beygir güç elde ederken gücünü 7 ileri otomatik vitesle yere aktarıyor.

Spor bir otomobilin böyle bir kimliğe bürünmesi otomobil severlerin dikkatini çekse de Nissan, maalesef böyle bir otomobil üretme niyetinde değil.