Nissan, 2018-2019 sezonundan itibaren FIA Formula E Şampiyonalarına katılmaya başlayacağını doğruladı.

Nissan, bununla birlikte mücadeleye katılan ilk Japon otomotiv üreticisi olacak. Ek olarak yeni Leaf gibi elektrikli araçlarının da reklamını yapmış olacak.

Nissan, bu yarışlara beşinci senesinden itibaren dahil oldu. Yarışlara katılmanın markaya faydalarından birisi ise yeni bir şasi ve batarya kombinasyonun benimsemeleri olacak. Resmi bir açıklama yapılmasa da Nissan’ın Formula E’de ortağı Renault’nun yerini alması bekleniyor. Bu sayede Fransız Renaut, Formula 1’e daha çok odaklanabilecek.

Nissan’ın pazarlama, sıfır emisyon araçlar ve batarya işleri müdür yardımcısı ve Nissan Japonya, Asya ve Okyanusya’nın yönetim kurulu başkanı Daniele Shilacci, Nissan’ın kazanmaya oynayacağını söyledi:

“Ani hızlanma ve çevik yol tutuşun yaşattığı heyecan, Nissan sıfır emisyonlu sürüşün kalbini oluşturuyor. Nissan, Formula E Şampiyonası’nı şok edecek. Başarılarla dolu uzun motor sporları tarihimizi Formula E’ye taşıyarak şampiyonaya katılan ilk Japon marka olacağız. Formula E, yeni nesil yarış taraftarları ile öncü Nissan İntelligent Mobility stratejimizi buluşturabileceğimiz yeni küresel bir platforma sağlamış oldu.”