İnternete sızdırılan yeni bir görüntü Nissan’ın elektrikli SUV modelini daha net bir şekilde ortaya koydu.

Japon üretici geçtiğimiz günlerde yeni konsept modeli ile ilgili kısa bir video yayınlamıştı. Bu videoda robot kolların aracın tam ölçekli modelini şekillendirdiği görmüştük. Ortaya çıkan yeni görsel ise araca daha yakından bakmamızı sağlıyor.

Araca ilk baktığımızda tasarım anlamında genel olarak Faraday Future FF 91 modeli ile benzer çizgilere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aracın ön bölümünde ince farlara eşlik eden geniş hava girişleri araca agresif bir hava katmış. Aracın ince ön farlarından başlayarak yeni Leaf modeli ile benzerlik gösteren C sütununa kadar devam eden keskin omuz çizgisi oldukça dikkat çekerken elektrikli modelde  yer verilen geniş çamurluklar da aracın sportif karakterine katkıda bulunuyor.

Konsept SUV modelinin tamamen elektrikli olması dışında araç ile ilgili teknik anlamda fazla bir ayrıntı bilinmiyor. Nissan, daha önce paylaştığı videolarda aracın tam otonom sürüş sistemlerine sahip olacağının ipuçlarını da vermişti. Araç  ile ilgili daha fazla bilgiye ancak Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktıktan sonra sahip olabileceğiz.