Opel, Insignia GSi‘nin ardından birer birer ikonik GSi modellerini hayata döndürmeye başlıyor. Uzun bir aranın ardından yeniden aramıza dönecek olan olan GSi modelleri ile birlikte OPC versiyonlar da tarihe karışacak.

Sadece üç kapılı olarak alınabilecek olan Corsa GSi, standart versiyondan farklı olarak daha geniş hava girişleri ve kaputun hemen altına konumlandırılan ekstra hava girişi ile birlikte gelecek. Bunların dışında daha sportif yan marşpiyellere kavuşan aracın arka bölümünde ise büyük bir spoyler ve krom egzoz çıkışına yer verilmiş.

İç bölümde de GSi dokunuşlarını hissettirmek isteyen marka alüminyum pedallar ve deri direksiyon simidi kullanmış. Ayrıca Opel’in Apple CarPlay ve Android Auto destekli Intellink bilgi-eğlence sistemi de GSi ile birlikte sunulacak özellikler arasında olacak.18 inçlik jantlarla sunulacak olan yeni Opel Corsa GSi, süspansiyon sistemi ve frenlerini ise OPC’den almış.

Aracın teknik detaylarını henüz paylaşmayan Opel’in yakın zamanda bu verileri de bizimle paylaşacağını düşünüyoruz. 207 beygir güç üreten 1.6 litrelik turbo beslemeli motora ev sahipliği yapan mevcut Corsa OPC, 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlıyordu. Yeni Corsa GSi’nin bu rakamların üzerine çıkması bekleniyor.

Opel, ilk defa GSi taksını ise 1993 senesinde üretilen Corsa’da kullanmıştı. 1.6 litrelik motorundan 109 beygir güç elde eden bu modelin 0’dan 100 km/s sürate ulaşması ise 9.5 saniye sürüyordu.