Opel, GSi versiyonlarına araçlarında tekrar yer vereceğini açıklamasının ardından peş peşe yeni GSi modellerini ortaya çıkarmaya devam ediyor. GSi ailesinin son üyesi ise Insignia Sports Tourer olacak.

Geçtiğimiz günlerde Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı duyurulan 2.0 litrelik turbo dizel motora ev sahipliği yapacak olan Insignia GSi Sports Tourer 210 beygir güce ve 480 Nm tork değerine sahip olacak. Gücünü dört tekerleğe birden aktaracak olan araç 8 ileri tam otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak.

Aracın 0-100 km/s hızlanma süresinin 7.9 saniye olduğu belirtilirken son hızının ise 231 km/s olduğu açıklandı. Insignia GSi Sports Tourer, 100 km’de şehir içinde 8.9 litre, şehir dışında 6.1 litre ve ortalama olarak 7.3 litre yakıt tüketimine sahip. Aracın CO2 emisyonu ise 192 g/km. Benzinli araç tercih edenler için ise Insignia GSi Sports Tourer 4 silindirli turbo benzli motor ile birlikte de sunulacak. Dört kapılı kardeşinden aldığı 260 beygir güç ve 400 Nm tork üreten motoru kullanacak olan olan araç  0’dan 100 km/s sürate çıkmak için 7.5 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Aracın son hızı ise 245 km/s olarak açıklandı.

Her iki model de standart versiyonlara göre 10 mm alçaltılırken araçta 20 inç boyutundaki jantlara yer verilmiş. Michelin Pilot Sport 4 S lastikler ile birlikte gelen performanslı modellerde  Brembo frenler ve ESP’yi kapatmanıza olanak sağlayan ‘Competition’ sürüş modu yer alıyor.

PSA bünyesine geçen marka, kozmetik olarak çok fazla değişikliğe gitmezken sportif model krom çerçeveli geniş hava girişleri, spor koltukları ve altı düz tasarlanmış spor deri direksiyon ile standart versiyonlardan ayrılıyor.

Opel, Insignia GSi Sports Tourer’ı piyasaya sürmeden önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracak.