Pininfarina’nın hiper otomobili 2020 yılında piyasaya çıktığında dünyanın en hızlı otomobillerinden biri olacak. Mahindra Formula E takımı ve Rimac markalarının teknolojisinden faydalanacak olan yeni model H2 Speed’in üretim versiyonunun ardından tanıtılacak.

Automoive News’e konuşan Pininfarina başkanı Michael Perschke, hiper otomobilin 2 saniyenin altında 96 km/s (60 mil/s) hıza çıkabildiğini belirtirken aracın 300 km/s sürate çıkmasının ise sadece 11 saniye sürdüğünü belirtti. 482 km’lik menzile sahip olan modelin üretimi de sınırlı olacak.Eğer Pininfarina planladığı gibi yeni hiper otomobilini 2020 yılında piyasaya sürerse yeni nesil Tesla Roadster ve Rimac C_Two modelleri ile benzer hızlanma değerlerine sahip olacak. İçten yanmalı motorlara sahip hiper otomobillerin 0-100 km/s hızlanma süreleri 2.5 saniye ile sınırlanmışken bahsi geçen üç elektrikli hiper otomobil bu hıza 2 saniyenin altında ulaşabiliyor.

Pininfarina’nın otomobil planları H2 Speed ve bu hiper otomobil ile sınırlı kalmayacak. Marka, ilerleyen aşamalarda Bentle Bentayga ve Ranger Rover gibi modellere rakip olacak elektrikli SUV planları da yapıyor.

Not: Pininfarina H2 Speed görselleri kullanılmıştır.