Volvo’dan ayrılıp kendi markasını oluşturan Polestar’ın yeni modeli spor coupe 1, başlangıç olarak abonelik sistemi ile satılacak. Fakat şirket, uygun fiyat verildiği takdirde tüketicilerin aracı doğrudan satın alabileceklerini söyledi.

Halka açık bir bir basın konferansında şirket temsilcisi Johan Meissner basın mensuplarını bilgilendirdi. Autoblog’un yazdığına göre sözcü şunları söyledi:

“Basitçe anlatmak gerekirse Bütün Polestar arabalar yıpranma payı, sigorta ve rutin bakımları içine alan kapsamlı bir abonelik sistemiyle müşterilere sunulacak. Eğer Polestar marka bir aracı rakip araçlarla karşılaştırmak adına size kaça mal olacağını anlamak isterseniz; aracın 130,00-150,000€ aralığında bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bir müşterinin arabayı direkt olarak almasının kaça mal olacağını soruyorsanız; bunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Polestar 1 piyasaya sürüldüğü zaman sadece markanın internet sitesi üzerinden abonelik sistemi ile satın alınabilecek. Abonelik sisteminin ücreti birçok şeyi kapsayacak. Fakat fiyatı henüz belli değil.

2+2 kişilik Gran Tourer Volvo’nun ölçeklenebilir platform mimarisi üzerine inşa edildi. Araç gücünü toplamda 600 beygir güç ve 1000 Nm tork üreten 2.0 litre hacmindeki içten yanmalı motor ve elektrikli motorun kombinasyonundan alacak.