Porsche, 718 GTS modelinin perdelerini kaldırdı.

Otomobil satın alırken sürüş keyfine önem veren insanlar için üretilen modelde yeni ön tampon ve karartılmış aydınlatma üniteleri mevcut. Sportif dokunuşlar arkada da siyah çamurluk ve ortada yer alan egzoz çıkışları ile devam ediyor. Bunlara ek olarak siyah GTS yazısı ve 20 inç siyah jantlar da aracı standart versiyonundan farklı göstermeye yardımcı olan öğeler.

Aracın içi ise standart 718’den çok farklı değil. İç tasarıma ek olarak üzerine GTS logosu işlenmiş alkantara deri döşemeli spor koltuklar, alkantara deri kaplamalı direksiyon simidi ve standart olarak gelen Sport Chrono Paketi var.Araç gücünü 365 PS güç, 430 Nm tork üreten 2.5 litre hacmindeki dört silindirli motordan alıyor. Bu motor altı ileri manuel şanzıman veya isteğe bağlı PDK şanzımanla geliyor. PDK şanzıman ile araç 0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede ulaşıyor. Azami hız değeri ise 290 km/s.

718 GTS modeli şu anda sipariş edilebiliyor. Almanya’da Cayman GTS 76,137€’dan başlayan fiyatlarla, Boxster GTS de 78,160€’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. ABD’deki satışların Mart ayında başlaması kararlaştırıldı. ABD’de Cayman GTS 79,800$’dan, Boxster GTS ise 81,900$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.