Araçlar yeniden tasarlanırken zamanın gereklerine ayak uydurup evrim niteliğinde değişimler geçirebilir ya da devrimsel değişimler geçirip önceki versiyonundan farklı bir yola sapar. Porsche 911’in ne tür değişimler geçirdiğini soracak olursanız hiç düşünmeden aracın yıllar boyunca evrimleştiğini söyleriz.

911, tabiki de yıllar boyunca çokça değişime uğradı. Araç artık daha büyük, daha ağır, daha güçlü ve tabiki de daha hızlı. Bu kadar güç, hız ve ağırlık kombinasyonlarını barındırmak ise beraberinde bir dolu yeni teknolojiyi getiriyor. Son olarak mevcut 911 modellerinin neredeyse hepsi turbo beslemeli motorlar ile geliyor.

Ama 911 hala ilk günkü gibi ufak ve çevik. Sıralı altı silindirli motoru arkada yer alıyor. Ve Porsche karakterini yansıtmaktan çekinmiyor.

Videoda 1970 model 911 2.2 S Targa ve 2017 model 911 Carrera S’in farklı açılardan çekimlerini görüyorsunuz. Araçlar 47 yıl arayla üretildi fakat ikisi de birbirlerinin çizgilerini gururla taşıyor. İki araç nasıl bu kadar farklı olup birbirine benzemeyi başarır sorusunu sorma sırası sizde.