2019 Porsche 911 önümüzdeki ay düzenlenecek oln Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ancak Alman üretici yine de mevcut 911 modelinin yeni versiyonlarını üretmeye devam ediyor.

911 serisinin son üyesi olan Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition “yüksek oranda rafine” bir model olarak adlandırılıyor. Bu özel seri, beyaz altın renkli aksan ve parlak gümüş dokunuşlara sahip metalik gri gövde rengi ile birlikte sunuluyor. Standart GTS modelindeki siyah detaylar özel versiyonda yerini beyaz altın ve gümüş renkli ayrıntılara bırakmış.

Bunların dışında kahverengi kumaş tavan ve standart SportDesign paketi Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition’da sunulan diğer özel doknuşular arasında yer alıyor. Son olarak yeni versiyonun 20 inç boyutundaki metalik beyaz altın renkli jantları da dikkat çeken bir diğer detay oluyor.Yeni versiyonda yer alan özel dokunuşlar iç mekanda da kendisini hissettiriyor. Açık kahverengi döşemelere eşlik eden altın renkli dikişler aracın kokpitine farklı bir hava kazandırırken 911 işlemeli koltuk başlıkları da oldukça şık bir görüntü ortaya koymuş. Konsolda yer alan ‘Porsche Exclusive Manufaktur’ logoları da sürücüsüne özel bir modelde olduğunu hatırlatmada yardımcı oluyor. Tasarımcılar ayrıca gösterge panelinde ve ışıklı kapı eşik plakalarında “911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition” logosuna yer vermişler.

Çift turbo beslemeli 3.0 litrelik 6 silindirli motorundan 450 beygir güç ve 550 Nm tork elde edebilen modelde 7 ileri PDK şanzımana yer verilmiş. Standart olarak dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunulacak olan araç, 100 km/s hıza 3.7 saniyede çıkabiliyor. Yeni modelin son hızı ise 306 km/s olarak açıklandı.

Porsche 911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition ne yazık ki sadece Almanya pazarında satışa sunulacak. Teslimatlarına önümüzdeki ay başlanacak olan modelin fiyat etiketi 187,961€ olarak belirlenmiş.