Porsche, yeni Cayenne’nin tanıtımına kısa bir süre kala yeni modelin geliştirilme süreci hakkında bilgiler paylaştı. Dubai’nin kum tepelerinde, ABD Ölüm Vadisi’nin tozlu yamaçlarında ve Alaska’nın buzlu koşullarında dayanıklılık testine sokulan aracın fotoğraf ve videosu marka tarafından bizlere sunuldu.

Alman marka, 2014 yılından bu yana yeni modellerinin kentsel trafikteki, günlük yollardaki, otoyollardaki sürüşlerin yanı sıra Nürburgring ve Hockenheimring pistlerinde toplamda 4.4 milyon km boyunca teste tabi tutulduğunu açıkladı.

Porsche: ‘’ 3. jenerasyon Cayenne’in dur-kalk trafik testi için Çin’in sıcak ve nemli koşullarında,  pist testleri için İsveç, Finlandiye ve İspanya’daki test pistlerinde ve off-road testleri için ise Japonya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da testlere sokuldu.’’ açıklamasında bulundu.

29 Ağustos’ta tanıtılacak olan üçüncü nesil Porsche Cayenne’nin Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda lansmanının yapılması bekleniyor.

Evrimsel bir tasarıma sahip olan modelin turboşarjlı V6 ve V8 motorlar seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Emisyon skandalı nedeniyle dizel motorların ise daha sonra model gamına katılacağı öğrenildi. Dizel versiyonların araç piyasaya sürüldükten bir süre sonra en azından Avrupa’da satışa çıkmasını bekliyoruz. Bu motorlara ek olarak plug-in hybrid versiyonun da ilerleyen dönemde piyasaya sürülmesi planlanıyor.