Porsche, makyajlanan 911 GT3 RS’in üzerindeki örtüleri kaldırdı.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan modelin 4.0 litrelik sıralı 6 silindirli atmosferik motoru yapılan güncelleştirmeler ile birlikte 20 beygir güç kazanarak 520 beygir seviyesine ulaşmış. Gücünü 7 ileri PDK şanzıman ile yere aktaran modelin 0-100 km/s hızlanması ise 3.2 saniye sürüyor. Makyajlı modelin son hızı ise 312 km/s olarak açıklandı.

Makyajlanan modelde değişiklikler sadece motorla sınırlı kalmamış. Ön bölümü elden geçirilen modelde yeni yan marşpiyellere ve frenleri soğutmak için daha farklı hava girişlerine yer verilmiş. Yeni 911 GT3 RS’in aydınlatma elemanlarının grafikleri de değişmiş. 20 ve 21 inçlik yeni hafif yapılı jantlara kavuşan modelin ayrıca üçüncü stop lambası entegre edilmiş yeni bir kaputa sahip olduğunu görüyoruz. Porsche mühendislerinin mümkün olduğunca hafif hale getirmek istediği 911 GT3 RS’te hafif yapılı kapı panelleri ve hafifletilmiş arka cam kullanılmış. Yeni model ayrıca ses yalıtım malzemelerinin de bir kısmından da arındırılmış.

911 GT3 RS önceden olduğu gibi yine ek ücret ödemeden Clubsport paketi ile donatılabilecek. Bu paketin içinde takla barı, 6 noktalı emniyet kemeri, yangın söndürücü ve  akü bağlantısını kesme anahtarı bulunuyor.

Opsiyonel olarak alınabilen Weissach paketinde kullanılan karbon fiber parçalar ile aracın ağırlığı ise daha aşağılara çekilebiliyor. Bunun yanında yine opsiyonel olarak sunulan magnezyum jantlar da tercih edilirse 911 GT3 RS’in ağırlığı 1.430 kilograma kadar düşüyor.

Almanya’da siparişlerinin alımına başlanan aracın Nisan ayından itibaren sahiplerine ulaşması beklenirken bu ülkedeki fiyatı 195.137 € olarak açıklandı.