Land Rover, Range Rover SV Coupe modelinin ilk teaser görselini Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımı öncesinde yayınladı.

‘Dünyanın ilk büyük boy lüks SUV Coupe modeli’ olarak lanse edilen araç, Jaguar Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları departmanı tarafından inşa ediliyor. İngiliz üretici, yeni modelinin ‘baştan çıkarıcı gövde tasarıma’ ve ‘son derece rafine iç mekana’ sahip olduğu iddiasında.

Şirket, yeni modelleri hakkında daha fazla bir ayrıntı paylaşmazken aracın ortaya çıkan casus görüntüleri benzer tasarım elemanlarına işaret ediyor. Benzer tasarımın yanı sıra coupe formlu SUV modellerde görmeye alıştığımız eğimli tavan çizgisini Range Rover SV Coupe’de de göreceğiz.

Land Rover tarafından paylaşılan görselde ise aracın lüks mekanı gözler önüne serilmiş. Birinci sınıf ahşap döşemeler ve deri detayların kullanıldığı araçta boydan boya uzanan orta konsol oldukça şık görünüyor. Arka bölümde de iki ayrı koltuğa yer verilen coupe formlu SUV modelde birçok metalik detay da bulunuyor.

İngiliz marka, yeni modelleri ile 1970 yılında yollara çıkan ilk Range Rover modeline de atıfta bulunduklarını belirtirken aracın üretiminin 999 adet ile sınırlı olacağı açıklandı.

SVO(Özel Araç Operasyonları) yönetim müdürü John Edwards yaptığı açıklamada, Range Rover SV Coupe’nin “müşterilere eşsiz bir lüks ve nadir bir kombinasyon sunmasını” sağlayacağını söylerken bu tür bir modelin üretilmesinin Land Rover, Range Rover portföyü ve Özel Araç Operasyonları için özel bir anı olacağını da sözlerine ekledi.