Renault, Avrupa’da çok başarılı olan Captur modelinin yanına yeni bir küçük SUV sunmayı planlıyor.

Markanın İspanya’nın Valladolid fabrikasının direktörlüğünü yapan Rafael Vazquez, İspanya’da üretime geçecek olan modelin Captur ile aynı üretim bandından çıkacağını açıkladı. Vazquez yakında ortaya çıkması beklenen küçük SUV hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı ancak yeni modelin Captur ile aynı segmentte yer alacağını doğruladı.

Bu durum akla Renault’un tıpkı Grand Scenic modelinde olduğu gibi Captur’un daha uzun Grand Captur versiyonunu akıllara getirdi. Fransız üretici, geçtiğimiz yıl İspanyol fabrikalarına yaklaşık 600 milyon Euro yatırım yapacaklarını ve 1.5 Dci motorun yeni bir versiyonunu tanıtacaklarını duyurmuştu.Vazquez, yatırımın bir kısmının montaj hattının boyutunu artıracağını ancak fabrikanın 250.000 araçlık yıllık üretim seviyesinin korunacağını belirtti. Yönetici ayrıca, yeni modelin Captur’un müşterilerinden bazılarını çalabileceğini söyledi.

Renault, yeni modeli piyasaya çıktıktan sonra tıpkı Opel’in Mokka X ve Crossland X modellerinde olduğu gibi iki küçük sınıf SUV ile Avrupa’da müşteri kovalayacak.