Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Megan RS’i tanıtan Renault, diğer modellerinin performanslı versiyonları için de heveslenmiş gibi görünüyor.

Fuar sırasında konuşan Renault Sport patronu Patrice Ratti, bu modellerden birinin SUV olabileceğini söylerken ancak bunun hiç de kolay bir iş olmayacağını belirtti.

Ratti, diğer otomobil üreticilerinin halihazırda SUV’larının hızlı versiyonlarını sunduğunun farkında olduklarını ancak bu markaların bu tür projelere yatırım yapmak için daha fazla paraya sahip olduklarını vurguladı. Renault Sport yöneticisi ayrıca, para sorununun yanı sıra eğer ortaya çıkacak olan araç ‘RS heyecanını’ sunma potansiyeli taşımıyorsa Renault böyle bir girişimde bulunmaz, ifadelerini kullandı.Ratti, SUV modellerin dışında diğer araçların da RS versiyonlarının olabileceğini belirtti. Eğer yeteri kadar sürüş keyfi ve kar potansiyeline sahip olurlarsa Fransız markanın sedan araçlarına da RS logosu ekleyebileceğini dile getiren yönetici, RS MPV modellerin ise planlarında olmadığını söyledi.

Aynı röportaj sırasında, Dacia Duster RS modelinin Avrupa’ya gelip gelmeyeceği sorusu üzerine bu modelin sahip olduğu 2.0 litrelik atmosferik motorun emisyon değerlerini karşılayamayacağı için Avrupa’da sunulmayacağını belirtti.

Ratti ayrıca yeni Megane RS modelinin sadece 5 kapılı olarak sunulacağını ve 3 kapılı bir versiyonun söz konusu olmadığını vurguladı.