SUV modellere olan ilgi her geçen gün artarken markalar da bu ilgiden pay alabilmek için birbiri ardına SUV modeller üretmeye başladılar. SUV piyasası o kadar büyüdü ki daha önce SUV model çıkarmayan markalar bile bu akıma ayak uydurmaya karar vermiş gibi görünüyorlar. Bu akımın son üyesi ise Rolce-Royce oldu. İngiliz marka, ilk SUV modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ölüm Vadisi’nde yapılan testler sırasında diğer BMW modelleri ile birlikte görüntülenen araç, Rolls-Royce’nin Bentley Bentayga, Lamboghini Urus ve Range Rover modellerine cevabı niteliği taşıyor.

Kullanılan kamuflaj dolayısıyla aracın tasarım detayları henüz bilinmese de genel anlamda Rolls-Royce çigilerini taşıyacak olan araç yeni nesil Phantom modeli ile alüminyum platform dahil birçok parçayı paylaşacak.

Markanın ‘yükseltilmiş motorlu arazi aracı’ olarak tanımladığı model sahip olduğu özel şasi ve süspansiyon ayarlarının yanı sıra yeni bir dört tekerlekten çekiş sistemini de beraberinde getiriyor. İngiliz üretici, yeni SUV modellerinin yol performansının yanı sıra arazi kabiliyetinin de üst düzey olmasına özen gösterdiği gelen haberler arasında.

SUV sınıfına adım atacak olan Rolls-Royce’nin yeni modelinin isminin ise ‘Cullinan’ olacağı uzun zamandır iddia ediliyordu, ancak marka yaptığı açıklama ile bu ismi yalanlayarak modelin farklı bir isme sahip olacağını belirtti. Rolls-Royce’un ilk SUV modelini nasıl adlandıracağını hep birlikte bekleyip öğreneceğiz.