Yeni 290 beygirlik motorla Evoque’dan bir hot hatch performansı mı? Kulağa hoş geliyor. 

Range Rover Evoque’a merakınız var ancak komşunuzun Golf R’ının çok gerisinde kalmaktan mı endişelisiniz? Artık endişelenmenize gerek yok. Land Rover hem Evoque’a hem de Discovery Sport’a sürpriz bir motor getirdi.

Aslına bakarsanız bir kaç yeni motor geldi. Hatta bunlardan ikisi Jaguar Land Rover’ın çılgın 2 litre, 4 silindirli motorlarından. Ancak en dikkat çekeni 290bg gücünde olanı.

Motor Evoque’da iyi bir performans sergiliyor. Araç 0-100 hızlanmasını 6 saniyede tamamlarken 231 kmh son hıza ulaşabiliyor. Eğer bu verileri ispatlamaya karar verirseniz, araçta spor koltuklar da olduğunu duymak hoşunuza gidecektir.lr_ds_18my_ingenium_petrol_240517_03Eğer bunun biraz fazla olduğunu düşünüyorsanız, 240bg gücünde ve 500nm torka sahip olan hem benzinli hem dizel motor seçenekleri mevcut. CO2  salınımını ve yakıt ekonomisini düşündüğünüzde sanırım ikincisi muhtemelen en mantıklı seçenektir. Discovery Sport ise 6,4 litrelik ortalamayla 7 koltuklu bir SUV için iddialı bir değer ortaya koyuyor. Ancak bütün bu ekonomi ve CO2 değerlerine rağmen hot hatch motorunu istiyorsun, değil mi?