Seat tarafından yapılan daha önceki açıklamalara ve gelen haberlerin aksine Seat, yeni Ibiza’nın yüksek performanslı bir versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Markanın performans alt markası Cupra logosu taşıyan araç, Cenevre Otomobil Fuarı’nda ağabeyi Leon Cupra R ile birlikte sergilenecek.

Cenevre öncesinde ise CupraSport adlı Instagram kullanıcısı sayesinde yeni modeli görme fırsatı yakaladık. Yeni Ibiza‘nın standart versiyonundan farklı olarak agresif ön tampon, karbon fiberden yapılmış gibi görünen ön lip, daha geniş ön ızgara ve elden geçirilen bagaja entegre spoyler Ibiza Cupra’da yer alıyor.

Araçtaki en büyük farklılık ise Seat logolarının yerlerini logolarına bırakmış olması. Cupra logolarını aracın her bölümünde görmek mümkün.Cupra, dışarıda olduğu gibi iç mekana da el atmış. Yeni bir ön konsol kaplamasına yer veren şirket aynı zamanda direksiyonda, el freninde ve aracın spor koltuklarında Alcantara döşemeye yer vermiş.

Görüntüleri ortaya çıkan araçta DSG şanzımanın kullanıldığını görüyoruz. Volkswagen Polo GTI’den alındığını düşündüğümüz çift kavramalı şanzıman da büyük olasılıkla 6 ileri. Aracın kaputunun altında da yine Polo GTI’da da kullanılan 2.0 litrelik turbo beslemeli ünite yatıyor. Polo’ya 200 beygir güç ve 320 Nm tork sağlayan motorun Ibiza Cupra’da aynı verileri sunması bekleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlayan ve son hızı 237 km/s olan Alman kuzeni gibi Ibiza Cupra da benzer rakamlara sahip olacaktır.