Seat, geliştirilme süreci neredeyse tamamlanan SUV modeli Tarraco’nun Dünya prömiyerini 18 Eylül’de gerçekleştirecek. İspanyol marka yeni SUV’unu dünyaya göstermeden önce ise on otomobilseveri Martorell tesislerinde ağırlayarak yeni modeli önceden görme fırsatı sundu. (Tabi ki üzeri üzeri örtülü bir halde)

İspanya, Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere gibi çeşitli ülkelerden gelen hayranlarr, yeni Tarraco’yu “bekledikleriden çok daha büyük”, “günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir otomobil” ve ”zarif bir siluet” olarak tanımladılar.

Volkswagen’in MQB platformu üzerinde yükselecek olan Tarraco, 7 koltuklu oturma düzeni ile de tercih edilebilecek. Arona ve kompakt SUV Ateca‘tan daha büyük boyutlara sahip olacak olan yeni modelin Skoda Kodiaq ile benzer boyutlarda olacağını tahmin ediyorsunuzdur.

Platform kardeşinin yanı sıra Hyundai Santa Fe, Renault Koleos, Nissan X-Trail gibi modellerle pazar yarışına girecek olan yeni modelin bir Seat olduğu, markanın imzası niteliğinde olan üçgen formlu LED farlara sahip ön yüzü ile hemen farkediliyor.

İç mekanında da kardeşi Ateca’dan izler taşıması beklenen Taracco’da yüzer bir bilgi-eğlence ekranının yanı sıra dijital gösterge panelinin de yer alacağını düşünüyoruz.

Yeni SUV model ilk olarak 1.4 ve 2.0 litre olmak üzere iki farklı benzinli motorla satışa sunulacak. Her birinin iki farklı güç seçeneğine sahip olmasını beklediğimiz güç ünitelerinin dışında 2.0 litrelik TDI dizel motorun da 3 farklı versiyon ile sunulacağı iddia ediliyor.

Tanıtımına iki aydan kısa bir süre kalan Seat Tarraco’nun 2018 yılının sonunda Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.