Skoda, geçtiğimiz sene yeni Kodiaq’ı tanıtmasının ardından gözünü SUV modelin coupe formlu versiyonuna çevirmişti. Çin’den gelen görüntülere göre Çek üretici coupe formlu SUV modelini tanıtmaya hazırlanıyor, henüz resmiyet kazanmasa da aracın ismi Kodiaq GT olarak belirlenmiş.

Yeni model hakkında henüz ayrıntılar bilinmiyor ancak genel anlamda Kodiaq çizgilerinin korunması beklenen aracın diğer coupe formlu SUV modellerde olduğu gibi eğimli bir tavan ve arka cam çizgisine sahip olacağı öngörülüyor.  Volkswagen’in birçok modelinde olduğu gibi yeni model de MQB platformu üzerinde yükselecek.

Aracın kaputunun altında ise çeşitli dizel ve benzinli motorların yatması beklenirken müşteriler manuel veya çift kavramalı DSG şanzıman arasından tercih yapabilecekler. Yeni modelin şarj edilebilir hibrit versiyonunun da ilerleyen aşamada model gamına eklenebileceği gelen haberler arasında.

Skoda, yeni Kodiaq GT ile BMW X4 ve Mercedes-Benz GLC Coupe modellerine uygun fiyatlı bir alternatif oluşturma hedefinde. İlk olarak Çin’de piyasaya sürülecek olan aracın henüz ülkemizde veya diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise netlik kazanmadı.