Skoda, SUV modeli Karoq’un performans odaklı bir versiyonu ortaya çıkarmaya hazırlanırken hızlı SUV’nin elektrikli güç ünitesinden yararlanması bekleniyor.

Skoda Ar-Ge müdürü Christian Strube, vRS logosunun Karoq için mükemmel olacağını belirtti. Strube araç hakkında yaptığı açıklamada ”Bunun için savaşıyorum. Tıpkı Kodiaq vRS için mücadele ettiğim gibi. Bazen başarılı bazen ise değilimdir. Ancak evet, bu konuda tartışıyoruz. İnanıyorum ki bu arabaya mükemmel uyacak(vRS logosu). Kodiaq’tan bile daha iyi olacağını söyleyebilirim, çünkü daha kompakt boyutlara sahip ve çevik. Mükemmel olabilir.” ifadelerine yer verdi.Strube sözlerine ‘tamamen benzinli mi yoksa başka bir şey mi olacağını düşünmek ilginç olur.’ diyerek devam etti. Bu durum Çek markanın elektrikli modeller üzerinde çalışmalar yaptığının bir göstergesi olarak algılandı.

Araç hakkında plug-in hybrid veya daha küçük bataryalara sahip yarı hibrit bir versiyonun olacağına yönelik iddialar bulunuyor. Bu iddiaların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecek.