Skoda en sonunda performanslı SUV modeli Kodiaq RS’in nasıl görüneceğine dair genel bir görsel yayınladı. Paylaşılan iki eskiz ile birlikte aracın görüntüsü hakkında büyük fikir sahibi olduk.

Skoda’nın ilk RS logolu SUV modeli oldukça dinamik ve agresif görünüyor. Parlak siyah renkli üç boyutlu ızgara ile bütünlük oluşturan full-LED farlar oldukça dikkat çekerken Kodiaq RS’e özgü yeni sportif tampon da aracın karakterini ortaya koyuyor.

Arka bölüme geçtiğimizde de aynı agresif görüntünün burada da devam ettiğini görüyoruz. İki egzoz çıkışına ev sahipliği yapan kaslı tampon, aracın genişliği boyunca uzanan reflektör ve D sütunu boyunca devam eden spoyler bu görünüşü destekler nitelikte.Yan tarafta ise siyah çerçeveli pencereler, yan aynalar ve tavan rayları gibi detaylar ile sportif his devam ettirilmeye çalışılırken 20 inç boyutundaki 5 kollu Xtreme jantlar da oldukça dikkat çekiyor. Kodiaq RS’in Yarış Mavisi adı verilen gövde rengi ve kırmızı fren kaliperleri de güzel bir kontrast oluşturarak bu görünüme katkıda bulunuyor.

Sahip olduğu 240 beygir gücü ile Skoda tarihinin en güçlü seri üretim dizel modeli olacak Kodiaq RS 2.0 litrelik çift turbo beslemeli motora ev sahipliği yapacak. Yeni performanslı SUV ilk olarak Ekim ayında düzenlecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.