Skoda, önümüzdeki ay Paris Otomobil Fuarı’nda Kodiaq RS modelinin üzerindeki örtüleri kaldıracak. Geçtiğimiz günlerde paylaştığı görsellerle aracın dıştan nasıl bir görünüme sahip olacağı hakkında ipuçları veren Çek üretici şimdi de iç mekan görsellerini yayınladı.

Kodiaq RS’in kokpit tasarımının en az dış tasarımı kadar sportif olacağını söyleyerek başlayalım. İç mekanda yer alan malzemeler ve ekipmanlar aracın sportif karakterini destekliyor. Kabinde genel olarak kırmızı kontrast dikişlere, delikli deri detaylara ve Alcantara döşemelere yer verilmiş. Yan destekleri oldukça yerinde olan spor koltuklara ev sahipliği yapan araçta direksiyon da daha iyi sürüş adına oldukça etli bir yapıyla geliyor. İç mekanı görsel anlamda da destekleyen marka bolca karbon görünümlü kaplamalar ve paslanmaz çelik pedallar kullanmış. Tüm bu detaylar Kodiaq RS’i standart versiyondan çok daha sportif hale getiriyor.

Yeni performanslı SUV modelin kaputunun altında ise 240 beygir gücünde ve 500 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik çift turbo beslemeli dizel motorun yatması bekleniyor. 20 inçlik jantların yanında geliştirilen süspansiyon sistemi, arttırılan aerodinamik yapısı ve diğer donanımlar ile Skoda Kodiaq RS’in Mayıs ayında yapılan testlerde Nürburgring’deki en hızlı 7 koltuklu SUV olduğu belgelenmişti. 9 dakika 29.84 saniyelik derecesiyle ‘Yeşil Cehennem’de oldukça etkileyici bir dereceye imza atan SUV modelin aynı başarıyı yollarda da sergilemesi kaçınılmaz gibi görünüyor.