BMW, popüler M2 modelinin farklı versiyonları üzerinde bir süredir çalışıyor. Fakat son günlerde çıkan haberlere göre piyasaya sürülecek M2 CS modeli giriş seviyesi M performans aracın yerini alacak.

BMW Blog’un haberine göre bildiğimiz M2 modelinin üretimine önümüzdeki Haziran ayında son verilerek M2 Competition modeline yol açacak. BMW’nin en makul fiyatlı M modelinin üretiminin sona erdirilmesi bir yana 2 Serisi artık 3.0 litre hacmindeki N55 sıralı 6 silindirli motor ile sunulmayacak.

BMW, 2 serisine daha çok güç katmak adına artık modeli M3 ve M4’te de kullanılan S55 motor ile donatacak. Tabi burada değinilmesi gereken nokta yeni M2 CS modelinin M3 veya M4 ile aynı performans verilerine sahip olamayacak olması. Bavyeralı otomotiv üreticisi daha pahalı M modellerinin satışlarından pay çalmaması için giriş seviyesi modelinin performansını biraz düşürecek. Motorun yaklaşık olarak 400 beygir güç ve 500 Nm tork üretmesi bekleniyor. Fakat M2’nin kompakt boyutları düşünülünce hızlanma ve yol tutuş anlamında M4 modelinden aşağı kalır bir yanı olmayacağını söyleyebiliriz.

BMW M2 Competition, M2 adını taşıması planlanan tek yeni model değil. 2019 senesinde tanıtılması planlanan daha pist odaklı model M2 GTS modelinin 455 beygir güç üreten S55 motor ile satışa sunulması bekleniyor. Büyük ihtimalle de modelden dünya çapında sadece 999 adet satılacak.